SOFF SME medlemmar ställer ut på Eurosatory

För tredje året i rad deltar SOFF på en internationell utställning med en gemensam monter för sina SME företag. Eurosatory är den största försvarsutställningen i Europa för framförallt land- och marinområdet. I år är fokus på UAV där man har arrangerat en särskild paviljong.

Intresset från medlemsföretagen har ökat och det är nu elva företag som finns med i montern. Förutom dessa så är det totalt cirka tjugo svenska företag som deltar med egna montrar.

SOFF har bjudit in ett antal länders delegationer som SME företagen har intresse av och kommer även att ta kontakt med intressant företag för att presentera sig och sina erbjudanden.

Bifogad finns inbjudan till SOFF monter, med presentation av SME företagen som ställer ut. Alla ni som besöker Eurosatory är varmt välkomna att också besöka SOFF monter.

Inbjudan »

 

 

 

Säkerhets- och försvarsföretagen är en intresseförening för företag verksamma i Sverige inom säkerhets- och försvarsområdet. Föreningens syfte är att informera om företagens betydelse så att företagens resurser och kompetens på bästa sätt kan tas till vara och att goda industriella och kommersiella förutsättningar skapas. Föreningen har idag 45 medlemsföretag varav 35 är SME-företag.

Säkerhets- och försvarsföretagen | Kungsträdgården | Box 7724 | 103 95 Stockholm | Tel: 08-524 630 71/72
info(@)soff.se | www.soff.se |  Redaktör: Marinette Radebo